• Bursa, TURKEY
  • info@ferromagnet.biz
  • +90 545 459 99 16
Thumb
METAL İŞLEME NEDİR?

METAL İŞLEME HAKKINDA HER ŞEY

Metal İşleme Nedir??

Metal işleme cnc makineler ve çeşitli tezgahlar ile metale istenilen şeklin verilmesi için yapılan çalışmadır. Metal işleme için en önemli ve kolay araç cnc makinedir. Metal işleme sektörü gün geçtikçe gelişen ve sanayinin bel kemiği olan bir sektördür. Sanayi için en önemli sorun metale şekil vermek ve ihtiyaç olan parçayı üretmektir. Bu soruna cnc makineler ve lazer kesim cihazları ile çözüm bulunuyor. Otomotiv, medikal, denizcilik, havacılık, plastik, kalıp, elektronik ve inşaat gibi çeşitli sektörlerde metal işleme makineleri kullanılır.

Metal işleme ile demir çelik istenilen şekilde işlenir ve ihtiyaç olan şekle getirilir. Bu sayede işlenen parça kullanılmak istenilen yere hazır hale getirilir. Yüksek hassasiyet gereken demir çelik işlenme alanında cnc makineler kullanılır. Bu makineler sayesinde milimetrik hesaplar ile istenilen her parça üretilir. Metal parçaların istenilen şekle getirilmesi zordur ama metal işleme konusunda gerekli bilgiye sahip cad cam uzmanları çizimleri ile cnc operatörlerine kodları vererek gereken parça istenildiği gibi işlenebilir.

Metal işleme sadece cnc ile yapılmaz. Bilgisayar kontrolü olmayan freze, torna ve diğer takım tezgahlarında da metal işleme yapılır.

Özellikle cnc makinelerde metal işleme yapılırken parçanın sabit durması için elektro manyetik tabla ihtiyacı bulunur. Ferro Magnet Elektromanyetik Tablalar mühendislerimiz tarafından özel dizayn edilmiş soketleri ile boryağı ve soğutma sıvısından etkilenmez/bozulmaz şimdi bize info@emagneticchuck.com adresinden mail atarak ya da +90 545 459 99 16 numaralı telefonu arayarak firmanıza özel fiyat teklifinizi hemen alabilirsiniz!

Contact us now!
Help
Hi! Please text us here right now.