• Bursa, TURKEY
  • info@ferromagnet.biz
  • +90 545 459 99 16
Thumb
CAD CAM NEDİR?

Cad Cam Hakkında Her Şey

Cad Cam Nedir?

Cad cam bilgisayar destekli tasarım ve üretim için kullanılan terimdir. Cad bilgisayar destekli tasarım cam ise bilgisayar destekli üretim anlamına gelir. Cnc makinelerin üretim yapabilmesi için parçanın nasıl bir şekle gireceğinin makine tarafından bilinmesi lazım. İşte bunun için üretilecek parçanın tasarımının belirlenmesi ve bu tasarımın yazılım olarak cnc makineye yüklenmesi lazım. Bu işlemler için cad cam programları kullanılır. Cad programı ile tasarım belirlenir ve cnc makineye yüklenir bu sayede üretim başlar.

Cad Cam Nasıl Kullanılır?

Cad cam programcıları hazırladıkları projeleri cnc operatörlerine iletirler ve bu şekilde cnc makinesi kullanılmaya başlanır. Üretimin hızlı ilerlemesi ve doğru şekilde yapılması için cad cam programlarının doğru kurgulanmış olması gerekir.

Firmalar Neden Cad Cam Kullanmayı Tercih Ediyor?

Cad cam programları ile yapılan tasarımlar son derece isabetli olduğundan dolayı firmalar tarafından tercih edilmektedir. Üretim yapan endüstri şirketleri cad cam programlarının ne denli faydalı olduğunu ve üretimi ne kadar hızlandırdıklarının gayet farkındalar. Bu yüzden ülkemizde cad cam bilen kişiler çok değerlidirler. Freze makinesi, taşlama makinesi ve diğer makinelerde de cad cam kullanılır. Cnc makinesinin çalışma doğrultusunda cad cam programlama yapılır.

Cad Cam Programları Nelerdir?

SolidWorks Cam
Edge Cam
Worknc
One cnc
SharpCAM
Pegasus Cad Cam
Autocad
Visi Cad Cam
Cam Works
Pro Engineer
Siemens Nx
Solid cam
GibbsCAM
Delcam
Cimatron
ColorCAM
WorkNC
MazaCAM
NC-CAM
PowerMILL
SmartCAM
SprutCAM
TopSoid
BuCadCam
Artcam
Mastercam
BobCAD Mach3
Aspire
CorelCAD
Ezcam
Hexagon
Hypertherm

Contact us now!
Help
Hi! Please text us here right now.